Projektowanie
gier komputerowych
Rozwijaj się w zawodzie, w którym jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia! 
Od Ciebie zależy, jak ją wykorzystasz i czy to właśnie Ty stworzysz kolejny fenomen na miarę Red Dead Redemption, Wiedźmina czy The Last of Us.
Logo WSIiZ
Wybór kierunku Projektowanie gier komputerowych we WSIiZ da Ci solidne wykształcenie z zakresu projektowania i realizacji gier cyfrowych.
Nauczysz się współpracy z osobami, które przyczyniają się do powstania gry, m.in.: programistami, grafikami, dźwiękowcami, scenarzystami. To właśnie z połączenia kompetencji tych osób powstaje efekt finalny w postaci gry.
W Polsce prężnie działa ok. 400 Dev Teamów, projektujących gry na różne platformy. Oferują rozrywkę na PC, tytuły podbijające serca użytkowników konsoli lub zajmujące fanów rozrywki mobilnej. Perspektywiczny rynek to szansa na znalezienie swojej niszy.
Studio gier
Raport analityków Newzoo wykazał, że pandemia nie jest w stanie osłabić pozycji rynku gier cyfrowych. Wręcz przeciwnie! Dane wskazują, że tylko w 2020 roku globalny rynek gier odnotuje zyski w wysokości 159,3 mld dolarów. Szacuje się, że liczba użytkowników korzystających z rozrywki cyfrowej, przekroczy poziom 2,7 mld osób.
Cyfrowa rozrywka
Według raportów, początkujący graficy mogą liczyć na zarobki rzędu 3 – 3,5 tys. zł netto / miesięcznie. Kwestie finansowe dla osób z co najmniej 6 letnim doświadczeniem w branży to 7 – 10 tys. zł netto / miesięcznie.
Zarobki
Dlaczego 
Projektowanie gier komputerowych
we WSIiZ?
Scenariusz sukcesu
Chcesz szturmem podbić środowisko sympatyków gier? Wykorzystaj 100% swoich możliwości podczas zajęć z wykładowcami, którzy zarazem są ekspertami firm partnerskich kierunku. Od lat działają w branży, przyczyniając się do jej rozwoju. Nauczą Cię, jak skutecznie dopasować umiejętności do oczekiwań rynku pracy oraz rozwinąć potencjał do maksimum.
Studio GameDev
Stworzenie pierwszej gry wcale nie musi być odległym marzeniem. Wystarczy, że podczas studiów połączysz swoje pomysły z naszym doświadczeniem i przestrzenią do tworzenia. Korzystaj ze studenckiego studia GameDev i testuj innowacyjne rozwiązania. To szansa na wydanie swojego dzieła jeszcze w trakcie nauki.
Profesjonalny sprzęt i zaawansowane oprogramowanie
Oprogramowanie Adobe, m.in. Photoshop oraz Illustrator, pozwoli ćwiczyć umiejętności projektowania graficznego, a oprogramowanie Autodesk 3ds max i Blender zapozna Cię ze wszystkimi możliwościami grafiki trójwymiarowej. Czujesz niedosyt? Do dyspozycji dostaniesz dodatkowo studio fotograficzne oraz telewizyjne, drukarki i skanery 3D, kamery 360, a nawet klocki LEGO!
Laboratoria na światowym poziomie
Korzystaj z dostępu do kilkudziesięciu nowoczesnych laboratoriów komputerowych, w tym: Przetwarzania Obrazu i Wirtualnej Rzeczywistości, Przetwarzania Dźwięku i Akustyki, Inżynierii Oprogramowania.
Certyfikaty
Zapewnij sobie przewagę podczas rozmów kwalifikacyjnych. Przygotujemy Cię do zdobycia certyfikatu Adobe Certifies Associate, potwierdzającego kompetencje w zakresie użytkowania programów firmy Adobe. DIMAQ – Digital Marketing Qualification, potwierdzi umiejętności związane z marketingiem cyfrowym, a certyfikaty językowe otworzą drogę do kariery w firmach międzynarodowych.
Partnerzy
Specjalność znalazła się pod patronatem czołowych przedstawicieli branży: PeopleCanFly, Flying Wild Hog, MonadRock, Simplicity Games.
Wybierz studia po ANGIELSKU
Odrębna ścieżka kształcenia, dedykowana osobom chcącym dołączyć do grona profesjonalistów z dziedziny projektowania i realizacji gier cyfrowych. 
Game Design
Porusza zagadnienia związane z procesem tworzenia gry, w tym: dokumentacji i prototypów, oraz dystrybucji i marketingu.
Oczekujesz więcej? 
ODRĘBNA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA
Wszystkie zajęcia na Game Design odbywają się w języku angielskim, w międzynarodowych grupach.
Które stanowisko pracy wybierasz?
A TY?
Level Designer
ConceptArt Artist
Character Designer
Gameplay Programmer
Creative Video Game Director
Gameplay Animator
Motion Designer
Story & Quest 
Designer
Technical Artist
Technical Animator
studia 
w języku angielskim
1200 zł
studia 
w języku polskim
660 zł
CZESNE ZA MIESIĄC
Poznaj swoje możliwości
gier komputerowych
Projektowanie
NADAL SIĘ WAHASZ?
Sprawdź, jaki kierunek jest najlepszy dla Ciebie
Studia w języku polskim 
Studia w języku angielskim
DOŁĄCZ DO GRY
Rekrutacja krok po kroku
Rekrutacja trwa
Sprawdź zasady rekrutacji i rozpocznij studia na kierunku 
Projektowanie gier komputerowych
Potrzebujesz:
formularz WSIiZ wypełniony za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji (rekrutacja online na ścieżki anglojęzyczne),

kserokopię świadectwa ukończenia szkoły i świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis do wglądu przy składaniu dokumentów),

2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych.
1. Zarejestruj się online
2. Skompletuj wymagane dokumenty
3. Dokonaj opłat, a wymagane dokumenty prześlij pocztą tradycyjną lub skanem na adres: rekrutacja@wsiz.rzeszow.pl
16.09.2020 r. – Zakończenie rekrutacji
4. 21.09.2020 r. – Sprawdź wyniki rekrutacji…
… i witaj w społeczności akademickiej WSIiZ! Zajęcia zaczynasz już w październiku 2020!
Dołącz do dokumentów kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego (300 zł) i opłaty rekrutacyjnej (85 zł).

Wyślij dokumenty pocztą tradycyjną do Działu Rekrutacji WSIiZ (Rzeszów, ul. Sucharskiego 2, pokój RA8) lub prześlij skan na adres mailowy: rekrutacja@wsiz.rzeszow.pl.

Od 1 lipca 2020 możesz również składać dokumenty osobiście w Dziale Rekrutacji (pokój RA8), zachowując niezbędne środki ostrożności. Dowiedz się więcej
Logo WSIiZ
rekrutacja@wsiz.rzeszow.pl
17 866 11 88    |    17 866 11 99
Napisz:
Zadzwoń:
Chcesz wiedzieć więcej?
Logo Twitter
Logo Facebook
Logo YouTube
Logo Instagram